Historia Klubu

Spotkanie założycielskie bydgoskiego Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Bydgoszczy odbyło się 28 czerwca 2012 w Sali im. Wojciecha Łochowskiego Urzędu Miasta Bydgoszczy.
Spotkanie poprowadził dr Marek Szymaniak, kierujący pracami pionu edukacyjno-naukowego Delegatury IPN w Bydgoszczy, pełniący funkcję przedstawiciela dyrektora Oddziału IPN w Gdańsku ds. organizacyjnych. Obrady otworzył i gości powitał dr hab. Mirosław Golon, dyrektor Oddziału IPN w Gdańsku.
O zasadach powoływania Klubów, ich funkcjonowaniu, organizacji pracy, celach i programie działania Klubów i procedurach dotyczących wyłaniania zarządu i Rady Programowej opowiedział Antoni Galiński (IPN Łódź), współtwórca kilkunastu Klubów w Polsce. Ponadto obecni na spotkaniu mieli okazję obejrzeć pokaz multimedialny obrazujący aktywność Klubu im. gen. „Grota” w regionie łódzkim.
Na zebraniu głos zabrał także Alojzy Gładykowski, prezes Zarządu Okręgu Bydgoszcz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, który mówił o idei przekazywania młodym pokoleniom historii i etosu Armii Krajowej – naturalnej spadkobierczyni tradycji Polskiego Państwa Podziemnego.
Obecni na spotkaniu otrzymali podpisany 26 czerwca 2012 r. przez Prezesa IPN i Prezesa ŚZŻAK Statut Klubu oraz wypełnili formularz członkowski.

BYDGOSZCZ

Opieka nad Klubem:

Delegatura IPN w Bydgoszczy
ul. Grudziądzka 9/15, 85-130 Bydgoszcz
Tel. (0-52) 325-95-00
Fax (0-52) 325-95-01

Kontakt z Klubem:

grot.bydgoszcz@gmail.com

Klub posiada profil na portalu Facebook: http://www.facebook.com/grot.bydgoszcz