Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Krakowie

Spotkanie z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

27 lutego 2014 r. odbyło się spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Krakowie.

Tematyka spotkania związana była z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Słuchacze, licznie zgromadzeni w sali PAU przy ul. Sławkowskiej, wysłuchali wykładów trzech historyków: Leszka Żebrowskiego, dr. hab. Filipa Musiała i Marcina Kasprzyckiego. Poruszono kwestie związane z działalnością Narodowych Sił Zbrojnych, Armii Krajowej i Zrzeszenia WiN.

Poniżej zamieszczamy linki do materiału filmowego nakręconego w trakcie spotkania:

Leszek Żebrowski „Narodowe Siły Zbrojne wobec zagrożenia komunistycznego 1942–1945”

dr hab. Filip Musiał „Od Armii Krajowej do Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość”

Marcin Kasprzycki „Poszukiwanie miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego w Krakowie”

KRAKÓW

Iwona Burzej-Biel