Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu

Spotkanie poświęcone 70. rocznicy zbrodni wołyńskiej

25 czerwca 2013 r. o godz.17.00 w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu (ul. Minorytów 4) odbyło się kolejne spotkanie opolskiego Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”.

Było ono tematycznie związane z przypadającą w tym roku 70. rocznicą zbrodni wołyńskiej.

W ramach spotkania miały miejsce:

•wykład Andrzeja Koziara (OBEP IPN Wrocław Delegatura w Opolu) – „Wołyń 1943 r. – trudna pamięć”
•projekcja filmu dokumentalnego „Było sobie miasteczko” (reż. Tadeusz Arciuch, Maciej Wojciechowski)•promocja książki Apolinarego Oliwy „Gdy poświęcano noże. Tragedia Wołynia. Już bez cenzury – wspomnienia powojenne” (autor był oficerem A.K i komendantem samoobrony Rafałówki na Wołyniu; jest to pierwsze wydanie wspomnień bez ingerencji cenzury)

Zdjęcia zostały udostępnione przez MBP w Opolu.

OPOLE

Krystyna Kulpa
przewodnicząca zarządu Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu

Andrzej Koziar