Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie Trybunalskim

Spotkanie Klubu poświęcone gen. Stefanowi Roweckiemu „Grotowi”

W dniu 30 czerwca 2013 r. z inicjatywy Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” oraz IV Liceum Ogólnokształcącego im. gen. S. Roweckiego „Grota” w Piotrkowie odbyła się uroczystość upamiętnienia wybitnego Piotrkowianina gen. Stefana Roweckiego – w 70. rocznicę aresztowania przez gestapo.

Po krótkim wprowadzeniu, którego dokonał przewodniczący piotrkowskiego Klubu „Grota” Paweł Wąs, wiersz Kazimierza Wierzyńskiego „Nekrolog” wyrecytowała absolwentka IV LO, obecnie studentka UKSW w Warszawie – Jolanta Kurtyka. Następnie w asyście pocztu sztandarowego IV LO kwiaty złożyły delegacje Światowego Związku Żołnierzy AK Okręg w Piotrkowie, Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie, IV LO oraz Klubu „Grota”. Władze miasta reprezentował wiceprezydent Piotrkowa Adam Karzewnik. W trakcie uroczystości kwiaty złożono pod tablicą na kamienicy, w której urodził się Stefan Rowecki, przed Jego popiersiem, jak również pod pamiątkową tablicą w kościele św. Jakuba „Fara”, gdzie Stefan Rowecki przyjął chrzest.

Sporządził

Przewodniczący Klubu

Paweł Wąs

PIOTRKÓW TRYBUNALSKI