Spotkania Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Radomiu odbywają się raz w miesiącu.

Mają one m.in. charakter wykładów i prelekcji historycznych, paneli dyskusyjnych oraz projekcji filmów dokumentalnych. Wśród tematów podejmowanych na spotkaniach przeważają zagadnienia związane z historią Armii Krajowej i losami Polaków podczas II wojny światowej, jak również działalnością podziemia niepodległościowego po 1945 r. i szeroko rozumianą działalnością opozycyjną w Polsce w okresie komunistycznego zniewolenia.

Spotkania Klubu mają charakter otwarty i wszystkie osoby zainteresowane tematyką spotkań mogą w nich uczestniczyć. Miejscem spotkań – dzięki życzliwości kierownictwa tej instytucji – jest Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu (ul. Józefa Piłsudskiego 12).

Zapowiedzi i relacje ze spotkań znaleźć na profilu klubu na facebooku.

Jak zostać członkiem Klubu

Aby zostać członkiem Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Radomiu należy wypełnić deklarację członkowską. Można ją otrzymać podczas spotkań Klubu. Członkowie Klubu otrzymują co miesiąc – za pośrednictwem poczty lub drogą elektroniczną – zaproszenia na spotkania.

Marcin Sołtysiak
48/ 368-24-15