29.07.2015

Bieżące informacje o działaniach Klubu znajdziesz na profilu na Facebooku.

• Spotkanie Klubu poświęcone pacyfikacji w Michniowie (12–13 VII 1943 r.)

16.12.2011

W dniu 16 grudnia 2011 r. (piątek) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu odbyło się spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Radomiu, podczas którego Katarzyna Jedynak, historyk z Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie (Oddział Muzeum Wsi Kieleckiej), wygłosiła wykład „Michniów. Zbrodnia bez przedawnienia”.

• Spotkanie Klubu z Jackiem Lombarskim

04.11.2011

W dniu 4 listopada 2011 r. (piątek) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu odbyło się spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Radomiu, z Jackiem Lombarskim, radomskim dziennikarzem, autorem książki „Major Hubal – legendy i mity”.

• Spotkanie Klubu poświęcone represjom niemieckim wiosną 1940 r. wobec ludności cywilnej oskarżonej o pomoc oddziałowi mjr. „Hubala”

28.10.2011

W dniu 28 października 2011 r. (piątek) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu odbyło się spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Radomiu, podczas którego dr Tomasz Domański wygłosił wykład „Niemiecka akcja policyjno-wojskowa przeciwko Oddziałowi Wydzielonemu WP mjr. Henryka Dobrzańskiego »Hubala« wiosną 1940 r.”

• Spotkanie Klubu poświęcone młodzieży w PRL

16.09.2011

W dniu 16 września 2011 r. (piątek) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu odbyło się spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Radomiu, podczas którego dr hab. Marek Wierzbicki, historyk z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Lublinie Delegatura w Radomiu, wygłosił wykład „Młodzież w PRL”.

• Spotkanie Klubu poświęcone radomskim miejscom zbrodni niemieckich z lat 1939–1945

29.07.2011

W dniu 29 lipca 2011 r. (piątek) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu odbyło się spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Radomiu, podczas którego dr Sebastian Piątkowski, historyk z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Lublinie Delegatura w Radomiu, wygłosił wykład: „Zapomniane mogiły. Radomskie miejsca masowych straceń z lat 1939–1945”.

• Spotkanie filmowe Klubu poświęcone Żołnierzom Wyklętym

17.06.2011

W dniu 17 czerwca 2011 r. (piątek) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu odbyło się spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Radomiu, podczas którego wyświetlone zostały dwa filmy poświęcone Żołnierzom Wyklętym.

• Spotkanie Klubu poświęcone rtm. Witoldowi Pileckiemu

13.05.2011

W dniu 13 maja 2011 r. (piątek) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu odbyło się spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Radomiu, poświęcone rtm. Witoldowi Pileckiemu. Postać rotmistrza przedstawił Jacek Pawłowicz, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej w Warszawie, a zarazem m.in. autor albumu poświęconego temu wyjątkowemu żołnierzowi.

• Spotkanie Klubu poświęcone zbrodni katyńskiej

18.04.2011

W dniu 18 kwietnia 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu odbyło się spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Radomiu, podczas którego Marek Jończyk, historyk z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Krakowie Delegatura w Kielcach, wygłosił wykład: „Kielecczyzna w grobach Katynia”.

• Spotkanie filmowe Klubu poświęcone Żołnierzom Wyklętym

25.03.2011

W dniu 25 marca 2011 r. (piątek) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu odbyło się spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Radomiu, podczas którego zaprezentowane zostały dwa filmy dokumentalne zrealizowane w ramach serii „Z archiwum IPN” poświęcone Żołnierzom Wyklętym.

RADOM

Marcin Sołtysiak