Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Sieradzu

Spotkanie Klubu poświęcone mjr. Apolinaremu Leśniewskiemu

Dnia 2 sierpnia 2013 r. o godzinie 11.00 odbyło się kolejne spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Sieradzu.

Spotkanie miało miejsce przy grobie mjr. Apolinarego Leśniewskiego, kapelana Armii Krajowej w czasie powstania warszawskiego w 1944 r. Zgromadzili się członkowie Klubu oraz miłośnicy historii. Po wstępnym słowie sekretarz Klubu Anny Piestrzeniewicz wystąpił Józef Szubzda, który przypomniał tragizm Powstania Warszawskiego oraz postać duchownego, infułata Apolinarego Leśniewskiego, pierwszego powojennego proboszcza sieradzkiej Fary. Ponadto  o kapelanie AK opowiadali też Zbigniew Boras, Jan Pietrzak i Jerzy Kowalski. Następnie na grobie ks. Apolinarego Leśniewskiego złożono wiązankę kwiatów w imieniu Dyrektora IPN Oddział w Łodzi oraz Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Sieradzu.

Sprawozdanie sporządziła

Henryka Bronka

SIERADZ

Anna Piestrzeniewicz – Sekretarz Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Sieradzu