Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Sieradzu

Uroczystość „Zapal znicz...”

W dniu 8 listopada 2013 r. o godz. 11.00 członkowie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”, zaproszeni goście i młodzież z I LO im. K. Jagiellończyka w Sieradzu wzięli udział w spotkaniu przy mogile sieradzkich zakładników na cmentarzu parafialnym przy ul. Wojska Polskiego w Sieradzu.

Na uroczystość pod hasłem „Zapal znicz...” zaprosił mieszkańców miasta Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”. Zapalono znicze oraz złożono wiązanki kwiatów. Zgromadzeni wysłuchali  wystąpienia poświęconego zakładnikom pt. „Oni walczyli za Polskę” wygłoszonego przez Józefa Szubzdę, członka Kluba „Grota”. W ten sposób uczczono pamięć o sieradzkich zakładnikach – pierwszych ofiarach niemieckiej okupacji w Sieradzu – zamordowanych 14 listopada 1939 r. na cmentarzu żydowskim przy dzisiejszej ul. Zakładników (dawniej Kolonia Dzigorzew).

Sprawozdanie sporządziła

Henryka Bronka

SIERADZ

Anna Piestrzeniewicz – Sekretarz Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Sieradzu