Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Sieradzu

Spotkanie Klubu poświęcone fotografii prasowej w PRL

6 grudnia 2013 r. w Klubie Jednostki Wojskowej 1551 w Sieradzu odbyło się kolejne spotkanie członków Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Sieradzu.

Uczestniczyli w nim członkowie Klubu, zaproszeni goście oraz młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu. Zgromadzeni mogli wysłuchać wykładu Pawła Spodenkiewicza z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi nt. „Między reportażem a propagandą. Fotografia prasowa w PRL.” Referent między innymi na przykładzie prac Marka Kowala, łódzkiego fotoreportera, omówił zasady, którymi rządziła się fotografia prasowa w okresie PRL.

Sporządziła

Anna Piestrzeniewicz

SIERADZ

Anna Piestrzeniewicz – Sekretarz Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Sieradzu