Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Sieradzu

Spotkanie Klubu przy mogile mjr. Apolinarego Lesniewskiego

W dniu 1 sierpnia 2014 r. o godz. 10.00 odbyło się spotkanie Członków Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Sieradzu na cmentarzu grzebalnym przy mogile mjr. Apolinarego Leśniewskiego, kapelana AK w czasie powstania warszawskiego w 1944 r.

W spotkaniu uczestniczyła nieliczna grupa członków Klubu oraz miłośnicy historii. Zebranych przy mogile powitała prezes Klubu, Stanisława Ucińska-Piaszczyk; następnie pan Zbigniew Boras przedstawił zgromadzonym postać infułata  Apolinarego Leśniowskiego. Następnie młodzież  złożyła wiązankę kwiatów na grobie ks. infułata. Spotkanie trwało krótko  ponieważ padał rzęsisty deszcz. Na zakończenie prezes podziękowała zgromadzonym za udział w tej uroczystości.

Sprawozdanie sporządziła

Henryka Bronka

SIERADZ

Anna Piestrzeniewicz – Sekretarz Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Sieradzu