Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Skierniewicach

Klub Historyczny im. Stefana Roweckiego „Grota” w Skierniewicach rozpoczął swoją działalność 25 stycznia 2010 r..Inauguracyjne spotkanie odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa w Skierniewicach. W uroczystości tej uczestniczył Prezydent Miasta Skierniewice Pan Leszek Trębski, zaś gospodarzem była dyrektor szkoły i zarazem przewodnicząca zarządu klubu Pani Iwona Leśniewicz. W otwarciu klubu uczestniczył także Pan Antoni Galiński.

Pan prof. dr hab. Albin Głowacki miał wystąpienie na temat „Doświadczenia pracy Klubów Historycznych im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w okręgu łódzko-kaliskim”. Następnie uczniowie skierniewickich szkół oraz zaproszeni Goście obejrzeli film pt „Grot”, w którym Zofia i Andrzej Kunertowie pokazali sylwetkę Komendanta ZWZ-AK gen. S. Roweckiego. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali wykładu dr. Andrzeja Kunerta pt. „Generał Grot”. Wystąpienia prelegentów uświetnił artystyczny występ młodzieży z Gimnazjum Nr 1 w Skierniewicach.

SKIERNIEWICE