Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Skierniewicach

Spotkanie Klubu poświęcone działalności Armii Krajowej – Obwodowi »Sroka« Skierniewice

„Działalność Armii Krajowej – Obwód »Sroka« Skierniewice” był tematem ostatniego przedwakacyjnego spotkania w klubie historycznym, które odbyło się 19 czerwca 2013 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa .

Odczyt wygłosił Wiceprezes Zarządu Okręgu ŚZŻAK w Łodzi, Prezes Koła ŚZŻAK w Skierniewicach Janusz Kłopotowski, ps. „Pies”, „Chart”, żołnierz Batalionu „Dworek” Obwodu „Sroka”, w Armii Krajowej od 1943 roku.

Prelegent opowiedział również o swoich wspomnieniach spisanych w wydanej przed kilkoma laty książce „Batalion »Dworek« Armii Krajowej Puszcza Mariańska 1939–1945”.

Wykład tradycyjnie zgromadził rzeszę uczniów, nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz sympatyków historii najnowszej. W spotkaniu uczestniczyła także prof. Maria Blomberg – przewodnicząca Rady Programowej Klubów Historycznych im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w okręgu łódzko-kaliskim.

Na kolejne spotkania zapraszamy już po wakacjach.

SKIERNIEWICE