Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Skierniewicach

Spotkanie Klubu poświęcone roli edukacji historycznej w pamięci narodowej

19 września 2013 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa w Skierniewicach miało miejsce wyjątkowe wydarzenie.

Okazją do niego było kolejne spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”.

Tym razem Skierniewice odwiedził prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Łukasz Kamiński, który wygłosił odczyt na temat roli edukacji historycznej dla pamięci narodowej. Oprócz tradycyjnego wykładu podczas spotkania przyznano również dwa specjalne wyróżnienia w postaci medalu Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej. Złotą odznaką uhonorowano szkolny Sztandar, zaś srebrną jednego z absolwentów LO im. B. Prusa, Macieja Kaczora.

W spotkaniu poza ww. uczestniczyła cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście wśród których znaleźli się m.in.: Dyrektor IPN Oddział w Łodzi Marek Drużka, Przewodnicząca Rady Programowej Klubów „Grota” w okręgu łódzko-kaliskim prof. dr. hab. Maria Blomberg, Sekretarz Wojewódzkiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Cewiński oraz Wiceprezydent Beata Jabłońska.

SKIERNIEWICE