Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Tomaszowie Mazowieckim

• Spotkanie Klubu poświęcone Zbrodni Wołyńskiej

23.09.2014

Na zaproszenie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”, działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury, w Tomaszowie Mazowieckim gościł dr Leon Popek, znawca i badacz tematyki związanej ze zbrodniami popełnionymi na Polakach na Wołyniu w 1943 roku, pracownik Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie.

• Spotkanie Klubu poświęcone Powstaniu Warszawskiemu

11.04.2014

W tym roku obchodzić będziemy 70. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego, które było aktem wielkiego heroizmu i patriotyzmu Polskiego Państwa Podziemnego.

• Wycieczka do Pałacu Prezydenckiego i Parlamentu

21.01.2014

21 stycznia 2014 roku Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego GROTA działający przy Młodzieżowym Domu Kultury im. rtm Witolda Pileckiego w Tomaszowie Maz. zorganizował wycieczkę do Warszawy, której celem było przede wszystkim odwiedzenie miejsc, w których podejmuje się najważniejsze decyzje w naszym państwie.

• Prezentacja wystawy „586 dni stanu wojennego”

10.12.2013

Prezentacja wystawy „586 dni stanu wojennego” 10 grudnia 2013 r. była ostatnią tegoroczną inicjatywą zorganizowaną przez Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego GROTA, który działa przy Młodzieżowym Domu Kultury im. rtm Witolda Pileckiego.

• Spotkanie Klubu poświęcone postaci Rotmistrza Witolda Pileckiego

19.11.2013

19 listopada 2013 roku w Klubie Historycznym im. gen. Stefana Roweckiego GROTA w Tomaszowie Mazowieckim miało miejsce niezwykłe spotkanie, którego bohaterem był patron Młodzieżowego Domu Kultury, przy którym działa tomaszowski Klub rotmistrz Witold Pilecki.

• Spotkanie Klubu poświęcone „Kwaterze Ł” na warszawskich Powązkach

03.10.2013

3 października 2013 roku Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” działający przy Młodzieżowym Domu Kultury im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Tomaszowie Maz. zorganizował spotkanie z twórcą i reżyserem filmu dokumentalnego „Kwatera Ł” Arkadiuszem Gołębiewskim, który po raz pierwszy został pokazany w naszym mieście (oficjalna premiera filmu miała miejsce 25 marca 2013 roku).

• Spotkanie Klubu poświęcone mjr. Henrykowi Dobrzańskiemu „Hubalowi”

24.09.2013

24 września 2013 roku odbyło się pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”, który działa przy Młodzieżowym Domu Kultury im. rtm. Witolda Pileckiego w Tomaszowie Mazowieckim.

• Wycieczka do Sandomierza

27.08.2013

27 sierpnia 2013 roku Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Tomaszowie Maz. działający przy Młodzieżowym Dom Kultury im. rotmistrza Witolda Pileckiego zorganizował całodniową wycieczkę do uroczego Sandomierza, w której uczestniczyli członkowie Klubu, a także miłośnicy historii z naszego miasta, o bardzo szerokim przedziale wiekowym.

• Spotkanie Klubu poświęcone inspektoratowi piotrkowskiemu Armii Krajowej

06.06.2013

6 czerwca 2013 roku w tomaszowskim Klubie Historycznym im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”, który działa przy Młodzieżowym Domu Kultury, miała miejsce prezentacja niedawno wydanej przez IPN książki „Inspektorat piotrkowski Armii Krajowej w dokumentach i komentarzach”.

• Spotkanie Klubu poświęcone historii Konspiracyjnego Wojska Polskiego na terenie dawnego województwa piotrkowskiego

18.04.2013

18 kwietnia 2013 roku miało miejsce kolejne spotkanie tomaszowskiego Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”, który działa przy Młodzieżowym Domu Kultury im. rotmistrza Witolda Pileckiego.

TOMASZÓW MAZOWIECKI