Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Tomaszowie Mazowieckim

Wycieczka do Pałacu Prezydenckiego i Parlamentu

21 stycznia 2014 roku Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego GROTA działający przy Młodzieżowym Domu Kultury im. rtm Witolda Pileckiego w Tomaszowie Maz. zorganizował wycieczkę do Warszawy, której celem było przede wszystkim odwiedzenie miejsc, w których podejmuje się najważniejsze decyzje w naszym państwie.

Pierwszym punktem zwiedzania był Pałac Prezydencki, w którym największe wrażenie, na uczestnikach wycieczki, wywarła Sala Kolumnowa i słynne drzwi z wysoko zawieszonymi klamkami. Po spacerze po Starym Mieście, nastąpił czas na zwiedzanie Sejmu i Senatu RP. Plenarne obrady rozpoczynały się dopiero następnego dnia, ale w parlamencie obecnych było wielu posłów i senatorów, z racji prac komisji sejmowych. Grupę z  Tomaszowa bardzo miło przyjął poseł ziemi tomaszowskiej Marcin Witko, który pokazał miejsca niedostępne w zwykłym programie zwiedzania oraz opowiedział o swoich bieżących pracach sejmowych. Z tomaszowianami spotkała się również poseł ze Skierniewic Dorota Rutkowska,  a sympatycznym akcentem było zaproszenie ze strony wicemarszałka Sejmu Jerzego Wenderlicha, do odwiedzenia swojego gabinetu.

W wycieczce uczestniczyło prawie 30 osób, w większości młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, dla których odwiedzenie Pałacu Prezydenckiego oraz Parlamentu było doskonałym i praktycznym  uzupełnieniem wiedzy na temat historii polskiego parlamentaryzmu oraz urzędu Prezydenta RP.

TOMASZÓW MAZOWIECKI