Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Trójmieście

Spotkanie Klubu poświęcone rosyjskiej polityce historycznej

25 marca 2014 r. odbyło się na Uniwersytecie Gdańskim – Wydziale Nauk Społecznych kolejne spotkanie Klubu Historycznego im. gen. S. Roweckiego „Grota” w Trójmieście.

Na spotkaniu wystąpił prof. dr hab. Waldemar Rezmer z wykładem pt. „Anty-Katyń. Przyczynek do rosyjskiej polityki historycznej”.

Profesor dr hab. Waldemar Rezmer jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tematem wykładu była kwestia anty-Katynia, polegająca na przeciwstawieniu zbrodni katyńskiej zbrodni rzekomego ludobójstwa popełnienionego na jeńcach sowieckich przez stronę polską w latach 1919–1921.

Na spotkaniu gościło ok. 40 uczestników. Spotkanie poprowadzili Dyrektor Oddziału IPN w Gdańsku, prof. Mirosław Golon oraz Przewodniczący Zarządu Klubu Historycznego im. gen. S. Roweckiego „Grota” w Trójmieście prof. Andrzej Gąsiorowski. Wystąpienie prelegenta wzbudziło żywą dyskusję pośród publiczności.

Organizatorem spotkania – obok Instytutu Pamięci Narodowej – był Okręg Pomorski Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Instytut Politologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz Stowarzyszenie Historyczne im. 5 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej.

Prof. Andrzej Gąsiorowski. Przewodniczący Zarządu Klubu Historycznego im. gen. S. Roweckiego „Grota” w Trójmieście
    Dyrektor Oddziału IPN w Gdańsku prof. Mirosław Golon
    Profesor Waldemar Rezmer