Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Warszawie

Spotkanie Klubu poświęcone akcji »Synteza«

19 września 2013 r. gościem Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Warszawie był pracownik OBEP w Szczecinie Paweł Knap.

Prelegent wygłosił wykład „Wokół akcji »Synteza«. Działalność wywiadowcza Polaków wobec fabryki benzyny syntetycznej w Policach (1941–1945)”, który z pozoru tylko traktował o wydarzeniach o zasięgu lokalnym.

Spotkanie poprowadził Przemysław Gasztold-Seń (Instytut Pamięci Narodowej).

Paweł Knap (1981)

Historyk, pracownik OBEP IPN w Szczecinie, autor, współautor i redaktor kilkunastu książek oraz kilkudziesięciu artykułów dotyczących dziejów Szczecina i Pomorza, redaktor naczelny Magazynu Miłośników Szczecina „Szczeciner”, laureat konkursu „Stypendium dla młodego naukowca” 2012/2013 organizowanego przez Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” we Wrocławiu. Przygotowuje pracę doktorską pt. „Ideologia i propaganda władz Polski Ludowej wobec architektonicznego wizerunku Szczecina (1945–1989)”.

WARSZAWA

Joanna Śmieszek-Raducha, Aleksandra Wierzchowska