Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Warszawie

Spotkanie Klubu poświęcone znaczeniu uwięzienia przez władze komunistyczne kard. Stefana Wyszyńskiego w perspektywie 60. rocznicy jego aresztowania

W dniu 24 października 2013 r. w Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej Przystanek Historia odbyło się kolejne spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Warszawie.

Wykład „Przyszli nocą po prymasa... Znaczenie uwięzienia przez władze komunistyczne kard. Stefana Wyszyńskiego w perspektywie 60. rocznicy jego aresztowania” miał wygłosić dr Paweł Skibiński (Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie), jednak w ostatniej chwili musiał odwołać swój udział w spotkaniu ze względów zdrowotnych i tytułowy wykład został przedstawiony przez Janusza Kotańskiego.

Po bardzo interesującym wykładzie nastąpiła burzliwa dyskusja.

Spotkanie poprowadził Bartłomiej Noszczak (Instytut Pamięci Narodowej).

WARSZAWA

Joanna Śmieszek-Raducha, Aleksandra Wierzchowska