Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Warszawie

Pokaz filmu w reż. Zofii Kunert „Walka bez broni”

14 października 2013 r. członkowie i sympatycy Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Warszawie obejrzeli film w reż. Zofii Kunert „Walka bez broni”.

Równolegle z działaniami zbrojnymi w każdej wojnie toczy się nie mniej groźna i zaciekła walka propagandowa i psychologiczna. Walczy się słowami, obrazami, dźwiękiem – czyli przekazem informacyjnym i propagandowym. Film Zofii Kunert w ciekawy  sposób prezentuje metody pracy Biura Informacji i Propagandy. Nawiązuje również do współczesności i do obecności tradycji konspiracji wojennej w działaniu współczesnych polskich służb specjalnych.

Gościem spotkania była reżyserka filmu Zofia Kunert, a komentarz historyczny przygotował i zaprezentował Maciej Żuczkowski.

Spotkanie poprowadził Radosław Poboży.

WARSZAWA

Joanna Śmieszek-Raducha, Aleksandra Wierzchowska