Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Warszawie

Spotkanie Klubu poświęcone stanowi wojennemu

W dniu 30 stycznia 2014 r. w Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej Przystanek Historia odbyło się spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Warszawie.

Spotkanie rozpoczął Dyrektor Biura Edukacji Publicznej IPN, który opowiedział o nowej koncepcji programowej działania Klubu. Tematyka spotkań będzie powiązana z tekstami, które sa publikowane w Biuletynie IPN „Pamięć.pl”, a prelekcje w Klubie będą rozszerzeniem zamieszczonego tekstu.

Pierwszy wykład w nowym cyklu „Stan wojenny – kolejna odsłona konspiracji” wygłosił Jan Olaszek (BEP IPN).

Jan Olaszek

Historyk, pracownik Wydziału Badań Naukowych Biura Edukacji Publicznej IPN. Autor książki „Nieliczni ekstremiści”. Podziemna „Solidarność” w propagandzie stanu wojennego oraz innych opracowań i publikacji źródłowych na temat opozycji w PRL. Obecnie przygotowuje pracę doktorską o podziemnym dziennikarstwie w czasach „Solidarności”.

WARSZAWA

Joanna Śmieszek-Raducha, Aleksandra Wierzchowska