Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Warszawie

Spotkanie Klubu poświęcone pamięci i drodze życiowej płk. Ryszarda Kuklińskiego

W dniu 3 czerwca 2004 r.w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II (Galeria Porczyńskich, pl. Bankowy 3/5) odbyło się spotkanie poświecone pamięci i drodze życiowej płk. Ryszarda Kuklińskiego pt. „Pułkownik Kukliński 1930 – 2004”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej oraz Klub Historyczny im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota”.

Podczas uroczystości Maria Dmochowska, Członek Rady Naczelnej ŚZŻAK, odczytała przesłanie ppłk. Stanisława Karolkiewicza Prezesa Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej do uczestników spotkania.

Następnie wykłady wygłosili Prof. Józef Szaniawski oraz Prof. Witold Kulesza – Dyrektor Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Uroczystość uświetnili Halina Frąckowiak wykonaniem „Wołania” z Psalmu 5 i 28 oraz Mateusz Damięcki, który recytował „Przesłanie Pana Cogito” (Z. Herberta) i odczytał fragment wywiadu z płk. R. Kuklińskim. W trakcie spotkania Paweł Siwczak. wykonał dwa utwory Fryderyka Chopina.

WARSZAWA

Joanna Śmieszek-Raducha, Aleksandra Wierzchowska