Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Warszawie

Posłuchaj historii... „Biografie katyńskie”

7 kwietnia 2014 roku w Klubie Historycznym im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Warszawie miało miejsce drugie już spotkanie z cyklu „Posłuchaj historii...”

Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać kilku krótkich audycji autorstwa Witolda Banacha i Edyty Poźniak z serii „Biografie katyńskie”.

W dalszej części spotkania prof. dr. hab. Stanisław Jaczyński (Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach) zaprezentował wykład „Losy oficerów polskich ocalałych z masakry katyńskiej”.

Spotkanie poprowadził Przemysław Gasztold-Seń.

Biografie katyńskie

autorzy: Witold Banach, Edyta Poźniak

Audycje poświęcone losom polskich jeńców  zgładzonych w 1940 roku w ramach zbrodni katyńskiej. Historie opowiedziane przez wdowy, braci, córki, synów pomordowanych w Katyniu i innych miejscach kaźni Polaków. Materiały powstały w 70. rocznicę zbrodni katyńskiej.

Audycja została zgłoszona na konkurs na audycję historyczną roku.

WARSZAWA

Joanna Śmieszek-Raducha, Aleksandra Wierzchowska