Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Wieluniu

• Spotkanie Klubu poświęcone Stefanowi Korbońskiemu

19.12.2014

W dniu 19.12.2014 r. w Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbył się wykład pt. „Stefan Korboński – syn Ziemi Wieluńskiej, współtwórca Polskiego Państwa Podziemnego”, który wygłosił Pan dr Piotr Stanek – Kierownik Działu Naukowo Badawczego Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu.

• Spotkanie Klubu poświęcone młodzieży w Polsce ludowej

14.11.2014

Dnia 14 listopada 2014r. w Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbył się wykład połączony z otwarciem wystawy nawiązującej do tematyki wykładu pt. ,,Pro i kontra. Młodzież w Polsce Ludowej” Wykład wygłosiła Pani Magdalena Zapolska-Downar z Biura Edukacji Publicznej Oddziału IPN w Łodzi.

• Wycieczka młodzieży wieluńskich szkół ponadgimnazjalnych do Mokrej

06.11.2014

Celem wycieczki młodzieży Wieluńskich Szkół Ponadgimnazjalnych do Mokrej zorganizowanej w ramach działalności Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Wieluniu w dniu 6 listopada 2014 r. było zapoznanie młodzieży z historią walk jakie w dniach 1-2 września 1939 r. zostały stoczone pomiędzy żołnierzami polskimi z Wołyńskiej Brygady Kawalerii a Niemiecką IV Dywizją Pancerną.

• Spotkanie Klubu poświęcone Janowi Nowakowi Jeziorańskiemu

17.10.2014

Dnia 17 października 2014 r. w Izbie Pamięci Września 1939 i lat późniejszych przy II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu odbyło się kolejne spotkanie w ramach działalności Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Wieluniu.

• Spotkanie Klubu poświęcone sądownictwu Polskiego Państwa Podziemnego

16.06.2014

W dniu 16 czerwca 2014 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieluniu odbył się kolejny wykład w ramach działalności Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Wieluniu.

• Spotkanie Klubu poświęcone losom oficerów ocalałych z masakry katyńskiej

25.03.2014

W dniu 25 marca 2014 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Kruczkowskiego w Wieluniu w ramach działalności Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Wieluniu odbył się wykład pt. „Losy oficerów ocalałych z masakry katyńskiej”, wygłoszony przez Pana prof. nadzw. dr hab. Stanisława Jaczyńskiego – Dziekana Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlacach.

• Spotkanie Klubu poświęcone poszukiwaniom miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego

10.03.2014

W dniu 10 marca 2014 r. w Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu w ramach działalności Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Wieluniu odbył się wykład pt. „Poszukiwania miejsc pochówku ofiar terroryzmu komunistycznego w Polsce”, wygłoszony przez Pana Michała Nowaka – archeologa, który brał udział w pracach ekshumacyjnych ofiar terroryzmu komunistycznego.

• Spotkanie Klubu poświęcone muzyce w PRL

21.02.2014

W dniu 21 lutego 2014 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu w ramach działalności Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Wieluniu odbył się wykład pt. „Muzyka a władza, władza a muzyka w PRL”, wygłoszony przez dr Tomasza Toborka – pracownika Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Łodzi.

• Spotkanie Klubu poświęcone Janowi Kowalewskiemu

05.12.2013

W dniu 5 grudnia 2013 r. w Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu w ramach działalności Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Wieluniu odbył się wykład pt. „Jan Kowalewski – łodzianin, który złamał sowieckie szyfry”, wygłoszony przez prof. dr hab. Grzegorza Nowika – pracownika naukowego Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk.

• Spotkanie Klubu poświęcone cenzurze w PRL

15.11.2013

W dniu 15 listopada 2013 r. w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Bp. Teodora Kubiny w Wieluniu w ramach działalności Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Wieluniu odbył się wykład pt. „Cenzura PRL”, który wygłosił dr hab. Zbigniew Romek z Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk.

WIELUŃ

II Liceum Ogólnokształcące im. J. Korczaka w Wieluniu